Po raz kolejny powracamy do tematu notorycznego zalewania posesji przy ul. Bony w Ciechanowie. Przypomnijmy, problem z kanalizacją deszczową przy ul. Bony w Ciechanowie od lat spędza sen z powiek  jej mieszkańcom. Nadzieję przyniosła inwestycja, która rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Prace objęły odcinek od ul. Parkowej do ronda Meudon. Przebudowa kanalizacji zakończyła się w lipcu 2017 roku.   Niestety nie przyniosła oczekiwanego efektu, a wręcz jak mówią mieszkańcy jest jeszcze gorzej.

– Po każdych nie koniecznie intensywnych opadach deszczu woda wdziera się na nasze posesje oraz do domów i piwnic. Woda wybija ze studzienek z instalacji deszczowej. Mieszkańcy nazywają je ciechanowskimi gejzerami. Murki ogrodzeń niszczeją po każdym zalaniu, spowodowane to jest tym, iż po niby remoncie kanalizacji deszczowej,  powstało pochylenie w kierunku posesji, co ułatwia wlewanie się wody do garaży i piwnic – mówi jedna z mieszkanek.  – Co ciekawe rów melioracyjny przy ulicy Parkowej, nawet nie wylewa, a nas zalewa – dodaje.

Po ukazaniu się pierwszego tekstu w Czasie Ciechanowa  dotyczącym zalewania posesji ul. Bony i odpowiedzi rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Ciechanowie, mieszkańcy wystosowali do prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego pismo z prośbą o naprawę istniejącej instalacji deszczowej. Apelują do władz:” Same kontrole ze strony Urzędu Miasta nic nam nie pomogą… trzeba działać! Prosimy o podjęcie konkretnych kroków w tym celu” – czytamy w piśmie.

mil.

fot. mieszkańcy ul. Bony w Ciechanowie 

Więcej w papierowym wydaniu CC 

Znajdź nas na FB

Reklama
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska