Minął tydzień, a woda z wodociągu „Gostkowska” w Ciechanowie wciąż z warunkową przydatnością do spożycia przez ludzi, to jednak nie należy jej spożywać bezpośrednio z kranu, tylko po przegotowaniu.
19 czerwca ciechanowski sanepid wydał komunikat, że wyniki badań próbek wody pobranych w miniony poniedziałek (17 czerwca) ze Stacji Uzdatniania Wody w Ciechanowie wykazały obecność pojedynczych bakterii grupy coli. W związku z wykrytą nieprawidłowością prowadzona jest obecnie dezynfekcja wodociągu i jego intensywne płukanie.
Wodociąg „Gostkowska” w Ciechanowie zaopatruje w wodę około 45 tysięcy mieszkańców Ciechanowa (poza osiedlem Zachód oraz ulicami Graniczną, Czarnieckiego i Płocką), 11 miejscowości gminy Ciechanów (Chruszczewo, Gąski, Grędzice, Kargoszyn, Kownaty Żędowe, Niechodzin, Niestum, Przążewo, Ropele, Rutki Marszewice, Rzeczki), 6 miejscowości gminy Opinogóra Górna (Chrzanówek, Chrzanowo, Jałowa Wieś, Kotermań, Przedwojewo i Władysławowo) oraz miejscowości Kalisz Kolonia w gminie Regimin.

red. 

Więcej w papierowym wydaniu CC 

Reklama
Tesali
polska-grupa-gornicza
pul
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
polska-grupa-gornicza
pul
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama net-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska