Od soboty, 26 marca w Ciechanowie funkcjonuje punkt pomocy rzeczowej dla uchodźców. Lokal, który nieodpłatnie użyczyło miastu PPHU Rolbud został otwarty na I piętrze Centrum Handlowego MrówkaObywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście będą mogli bezpłatnie otrzymać tam odzież dla dzieci i dorosłych, obuwie, artykuły higieniczne, plecaki dla dzieci i wiele innych artykułów.

Punkt Pomocy Humanitarnej został otwarty w sobotę 26 marca w Centrum Handlowym Mrówka. Oznakowany lokal znajduje się na pierwszym piętrze. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 19.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do 15.00.
Z bezpłatnej oferty pomocowej skorzystać będą mogli obywatele Ukrainy. Na półkach i wieszakach znajdą się posegregowane ubrania i buty w różnych rozmiarach dla dorosłych, jak i dzieci. Będą też środki higieny osobistej oraz potrzebne najmłodszym pieluchy jednorazowego użytku. W Punkcie Pomocy Humanitarnej dystrybuowane są również plecaki dla najmłodszych, które miastu przekazali rodzice i opiekunowie w ramach akcji „Plecak dla dziecka”.
– Jako miasto zorganizowaliśmy już 5 transportów z pomocą humanitarną. Jednocześnie koordynujemy też przekazywanie darów, które do Ciechanowa napływają z Niemiec, Włoch czy Finlandii. Zależało nam na tym, aby pomoc materialna dla przebywających w mieście obywateli Ukrainy była przekazywana w odpowiedni sposób. Po raz kolejny do inicjatywy ratusza przyłączyli się przedsiębiorcy dowodząc swojej odpowiedzialności społecznej – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.
Punkt dystrybucji pomocy humanitarnej został stworzony we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W jego powstanie i obsługę charytatywnie włączyli się też współpracujący z ratuszem wolontariusze.
Osoby, które chcą dołączyć do grupy wolontariuszy nadal mogą zgłaszać się poprzez infolinię pomocową ratusza (e-mail: pomoc@umciechanow.pl, telefon lub SMS: +48 798 147 548, +48 728 809 108).

Red/UM
Fot. UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska