Sejmik Mazowsza pomoże odnowić 14 zabytków w regionie ciechanowskim.W ramach programu „Mazowsze dla zabytków” radni województwa zdecydowali o przeznaczeniu ponad 1,3 mln zł.

Obecnie na Mazowszu znajduje się ponad 8,8 tys. obiektów zabytkowych, z czego blisko 8,5 tys. z nich jest wpisane do rejestru zabytków nieruchomych . Pod względem liczby obiektów zabytkowych nasz region zajmuje drugie miejsce w Polsce. Niektóre z zabytków, żeby jak najdłużej cieszyć oko nie tylko mieszkańców, ale też turystów odwiedzających Mazowsze, wymagają często bardzo kosztownych prac. Aby umożliwić ich realizację, powstał program „Mazowsze dla zabytków”.
Wśró beneficjentów programu znalazła się Parafia św. Jana Chrzciciela w Gołyminie Ośrodku. Otrzymała ona 100 tyś zł. dofinansowanie na usuniecie skutków nawałnicy – konserwację i renowację neogotyckiego, polichromowanego stropu – kolejny etap, i malowideł ściennych- kolejny etap.














