W niedzielę 3 marca w wielu miastach naszego kraju już po raz siódmy wystartuje Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „ Tropem Wilczym”. Niestety w Ciechanowie zostały zorganizowane zaledwie trzy edycje.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe, które obchodzimy 1 marca. Poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zostało uchwalone w 2001 roku, w wyniku przyjęcia odpowiedniej ustawy przez polski Sejm. Od 2013 roku z okazji tego święta organizowany jest Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, znany pod nazwą “Tropem Wilczym”.
W pierwszej edycji wydarzenia “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” wzięło udział kilkadziesiąt osób. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większy rozgłos i dołączają do niej kolejne miasta. Główny bieg tego roku odbędzie się w Warszawie w niedzielę 3 marca w Forcie Bema.
Pobiegną również okoliczne miasta, Maków Mazowiecki, Pułtusk, Ostołęka czy Nasielsk, ale nie Ciechanów. Pierwsze edycje odbyły w roku 2015 i 2016. W 2017 bieg nie został zorganizowany. Ponownie ciechanowianie mogli w nim uczestniczyć w 2018 roku. W tym roku znów go nie będzie.

 

Mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC