Ochotnicza Straż Pożarna w Ciechanowie zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Ciechanowa i okolic a także byłych strażaków i ich rodzin o udostępnienie dokumentów historycznych, odznak a przede wszystkim fotografii dotyczących działalności OSP w Ciechanowie, Drużyny ciechanowskich Samarytanek, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Orkiestry Dętej działającej przy ciechanowskiej OSP. Celem zbiórki jest uzupełnienie kroniki i upamiętnienie działalności strażackiej braci na terenie Ciechanowa na przestrzeni ostatnich 136 lat, szczególnie pożądane są dokumenty i zdjęcia z lat 1882 – 2010.
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem e-mail: ospciechanow@gmail.com lub z dh Anną Wodzyńską pod nr. 509 652 226.
Posiadane materiały i zdjęcia można również przesłać na w/w adres e-mail. Do zdjęć prosimy dołączyć (w miarę możliwości) informacje o właścicielu, co przedstawia zdjęcie oraz z jakiego okresu pochodzi.
Po sfotografowaniu bądź zeskanowaniu wszystkie udostępnione materiały i zdjęcia zostaną zwrócone ich właścicielom.
W imieniu dawnych, obecnych i przyszłych członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie wszystkim z góry dziękujemy za pozytywny odzew na naszą prośbę.

 

red.