Rozeznanie cenowe w ramach grupy zakupowej, w której znajduje się Miasto Ciechanów wskazuje, że od 1 stycznia 2023 r. ceny energii dla miasta wzrosną o około 600%. Oznacza to blisko sześciokrotne zwiększenie kosztów utrzymania oświetlenia ulicznego oraz energii dla budynków i obiektów miejskich – z 1,4 mln zł do 9,3 mln zł rocznie. Jak zapowiada ciechanowski ratusz w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w zużyciu prądu oraz realizowane będą inwestycje ograniczające zużycie energii.

I jak się okazuje miasto już tnie wydatki. Pierwszym z nich jest ograniczenie godzin na krytej pływalni.  Od 1 października z basenu  przy ul. 17 Stycznia można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00-20.00.

Ciechanowski MOSiR podkreśla, że zmiany zostały wprowadzone z uwagi na narzucone przez rząd przepisy nakazujące administracji samorządowej zmniejszenie zużycia energii o 10%. Jednak ceny biletów nie ulegają zmianie.

Mamy również złą wiadomość dla miłośników łyżew. W tym roku władze zdecydowały o  nie otwieraniu  miejskiego lodowiska. 

Jednak do nie koniec wprowadzonych oszczędności. Program oszczędnościowy został również wprowadzony w samym ratuszu.

– W związku z rosnącymi lawinowo cenami prądu dla samorządów w Urzędzie Miasta Ciechanów wprowadzono rozwiązania, których celem jest zmniejszenie zużycia energii. W szczególności: ograniczono temperaturę w pomieszczeniach do minimum dopuszczanego prawem; ogrzewanie w budynku zostało uruchomione w związku z tym dopiero w październiku, kiedy temperatura spadła;  ograniczono liczbę czajników elektrycznych w pokojach (są dostępne w pomieszczeniach socjalnych); na korytarzach, o ile nie ma konieczności ich oświetlania, wyłączane są światła; urzędnicy nie zostawiają sprzętu elektronicznego włączonego w trybie “stand by” o ile nie jest konieczne jego używanie;  ładowarki elektryczne do urządzeń nie są pozostawiane w gniazdkach, jeśli nie ładują w danym momencie urządzeń; zmieniono godziny sprzątania pomieszczeń tak, aby czynności te w miarę możliwości nie były wykonywane po godzinach pracy urzędu – wylicza Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów.

Należy dodać, że również w szkołach i innych placówkach podległych ratuszowi również wdrażane są oszczędności, polegające na racjonalizacji zużycia prądu.

Mil.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska