Osiem ofert wpłynęło do trzeciego już przetargu na rewitalizację zabytkowego młyna w Ciechanowie przy ul. Nadrzecznej. Wczoraj została podpisana umowa na odnowienie obiektu.


Na trzeci przetarg wpłynęło aż osiem ofert. Po ich analizie pod kątem formalnym zostały odrzucone trzy z nich. Ostatecznie za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez firmę P.H.U PREMIUM Marcin Pijanowski z Ojrzenia, która zadeklarowała realizację zadania za kwotę 23 130 150,00 zł. I choć była to najniższa oferta, to jednak i miasto i tak będzie musiało do tej inwestycji dołożyć o blisko półtora miliona złotych więcej niż pierwotnie zamierzano wydatkować na ten cel.
Po remoncie i rozbudowie powstanie Park Kultury Młyn.


Rewitalizacja zabytku zostanie przeprowadzona zgodnie z zaleceniami konserwatora. Obejmie odnowienie obiektu, dobudowanie nowej części (budynek dwukondygnacyjny), w której znajdzie się między innymi wielofunkcyjna sala konferencyjna, restauracja i pomieszczenie dla startupów.
Nowe funkcje użytkowe zyska też teren zielony między ul. Nadrzeczną a rzeką Łydynią, gdzie miasto stworzy strefę rekreacyjną z dojściem i punktem widokowym na Zamek Książąt Mazowieckich.
Zgodnie z umową, inwestycja powinna zakończyć się wiosną 2024 r.
Przypomnijmy, pierwszy przetarg na to zadanie został unieważniony, ponieważ nie wpłynęła wówczas żadna oferta. Wyłoniony w drugim przetargu wykonawca nie podpisał umowy. Dlatego miasto było zmuszone do ogłoszenia kolejnego.

 

 

 

 

Lim.
Fot. UM

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska