Z dniem 1 maja 2023 r. Komendant Główny PSP włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 80 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Na zdjęciu druhna i druhowie podczas zabezpieczania akcji sadzenia lasu w lekowskim lesie. 

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

System skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych.Wśród jednostek , które zostały włączone do KSRG są dwie jednostki z powiatu ciechanowskiego. Są to:  OSP Pawłowo, gm. Regimin i  OSP Szyjki, gm. Glinojeck

– Gratulujemy druhom z OSP Pawłowo oraz OSP Szyjki wejścia w szeregi KSRG – niewątpliwie jest to wyróżnienie ale również nowe zadania operacyjne, zabezpieczenie powiatu i udział w działaniach operacyjnych na terenie gminy, powiatu, województwa i kraju – podkreśla Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. 

Na dzień dzisiejszy w powiecie ciechanowskim jest już dwadzieścia jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

red.

fot. CC

 

 

Reklama
Tesali
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
25 lat optyk.cdr
25 lat optyk.cdr
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska