Zamiast kwiatka – pot i walka! Pod takim hasłem Dzień Kobiet świętowały wspólnie kobiety-żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, sojuszniczki z Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz uczennice klas mundurowych.

W piątek 8 marca panie obchodziły swoje święto. Z tej okazji kobiety-żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowały trening walki wręcz w ramach projektu „Women of NATO”. Dzień Kobiet w sportowym stylu uczciły kobiety w mundurach z batalionów 5MBOT rozlokowanych w Ciechanowie, Komorowie oraz Siedlcach.  

Tego dnia panie miały okazję poznać i przećwiczyć walkę wręcz z elementami samoobrony. Były kopnięcia niskie, ciosy proste, bezpieczne sposoby upadania, dystansowanie przeciwnika czy też chwyty i techniki obrony przed atakiem niebezpiecznym narzędziem.

Celem sportowej inicjatywy zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet było nie tylko propagowanie aktywnego stylu życia i utrzymywania sprawności fizycznej, ale również budowanie pewności siebie i świadomości, że w razie sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu kobiety będą w stanie skutecznie się obronić.

Do wspólnego świętowania w Ciechanowie kobieca część 5 Mazowieckiej Brygady OT zaprosiła uczennice klas mundurowych oraz sojuszniczki z Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Trening odbył się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego PUL, a poprowadziła go m.in. kpr. Monika Górecka – żołnierz 12 Wielkopolskiej BOT z wieloletnim doświadczeniem w karate kyokushin, krav maga oraz kickboxingu. Dodatkowo kpr. Monika jest instruktorem sztuk walki w projekcie „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” – zrzesza on żołnierzy WOT, którzy są utytułowanymi sportowcami specjalizującymi się w różnych dyscyplinach sportów walki.

 ***

„Women of NATO” – projekt 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zainaugurowany międzynarodową konferencją w roku 2023. Jego głównym założeniem było stworzenie dodatkowej przestrzeni do wymiany doświadczeń między kobietami-żołnierzami służącymi w 5MBOT, a stacjonującymi w Bemowie Piskim w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO – reprezentantkami armii: USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji oraz Rumunii. Wspólne przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu pozwalają na doskonalenie interoperacyjności, poznawanie różnych aspektów służby wojskowej kobiet w innych armiach świata, a także zwiększanie świadomości społeczeństwa w tym zakresie.

 

źródło:5MBOT

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska