Na te informacje czekało wielu rodziców z terenu gminy Opinogóra Górna. W miniony piatek, Wójt Gminy Piotr Czyżyk sfinalizował zakup nieruchomości, w którym powstanie gminny żłobek.  Będzie się on mieścił w budynku, który wcześniej należał do banku.

– Po wielotygodniowych negocjacjach i ustaleniach szczegółów umowy Wójt Gminy Opinogóra Górna podpisał akt notarialny rozwiązujący prawo użytkowania wieczystego wraz z zakupem własności budynku stanowiącego odrębną od gruntu własność. Gmina nabyła od Banku Spółdzielczego w Glinojecku budynek usługowy o powierzchni zabudowy 383 m2 zlokalizowany w centrum administracyjnym gminy stanowiący wspólny kompleks budynków z Urzędem Gminy w Opinogórze Górnej – informuje Urząd Gminy w Opinogórze Górnej. 

Wartość transakcji milion złotych. 

Ponadto samorząd podpisał   umowę najmu wydzielonego z budynku lokalu, w którym Bank nadal będzie prowadził swoją działalność świadcząc usługi dla  mieszkańców.

Utworzenie żłobka to wyjście na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, których wiadomośc o utworzeniu placówki bardzo ucieszyła. Gmina ma już zapewnione finansowanie z dwóch źródeł na remont tego skrzydła nieruchomości – z programu Polski Ład (3 mln zł) i programu Maluch Plus (800 tys. zł). 

Będzie to  pierwszy gminny  żłobek w Opinogórze Górnej. 

 

fot. UG Opinogóra Górna 

Reklamy
1050x320
previous arrow
next arrow
1050x320
1050x320px_GrillKaczka_
Tesali
baner-maj
Baner_czas ciechanowa
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Konstrukcje Stalowe
Strony Internetowe Ciechanów