W dniu 19 października na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Chotum k. Ciechanowa odbędą się I Charytatywne Zawody Akademii Prochu i Ognia.

 – Strzelanie z pistoletu oraz ze strzelby gładkolufowej, pokaz sprzętu wojskowego, multimedialny trenażer strzelecki, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, a to wszystko w szczytnym celu – wsparcia żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i 2 Ośrodka Radioelektronicznego w powrocie do zdrowia. W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i kwalifikacje. Zachęcamy również do zabrania swoich pociech, gdyż One też znajdą coś dla siebie – mówi Aneta Szczepaniak Rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Adam Kowalski jest żołnierzem jednostki wojskowej w Ciechanowie. Od półtora roku walczy z nowotworem układu krwiotwórczego. Leczenie pochłania ogromne ilości energii, ale też pieniędzy – ciągłe dojazdy do szpitala w Warszawie, leki, ściśle określona dieta. Dlatego też wsparcie finansowe jest bardzo istotne.   

Łukasz Rumiński to żołnierz 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. W maju zeszłego roku uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa szyjnego. Jedyną szansą Łukasza na powrót do sprawności jest kosztowna rehabilitacja.                        

 – Adam i Łukasz podjęli heroiczną walkę z przeciwnościami losu – tak jak przystało na żołnierza, wojownika. Nie pozostają bierni, robią wszystko co tylko mogą, żeby wygrać i jednocześnie sprostać codziennym obowiązkom. Poprzez niewielki gest każdy może przyczynić się do tego, by choć trochę ułatwić Im to niewyobrażalnie trudne zadanie. Ci dwaj twardziele są tego warci. Serdecznie zapraszamy – dodaje rzeczniczka .

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider