Sezon kąpielowy startuje pod koniec czerwca, ale ze sprzętu wodnego na kąpielisku „Krubin” i na Kanałach mieszkańcy i przyjezdni będą mogli korzystać już od najbliższej soboty. Przy ładnej pogodzie, w weekendy, każdy będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć kajak.

W związku z ładną pogodą oraz zainteresowaniem mieszkańców, MOSiR, który administruje miejskimi kąpieliskami, uruchamia wypożyczanie sprzętu wodnego jeszcze przed sezonem. Kajaki będzie można wypożyczać na kąpielisku „Krubin” w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00. Wypożyczalnia na Kanałach także będzie działała w weekendy, od godz. 11.00 do 18.00.

Można swobodnie korzystać z plaży na zrewitalizowanym kąpielisku „Krubin”, kąpiel jest natomiast przed rozpoczęciem sezonu letniego (23 czerwca) niewskazana. Nad bezpieczeństwem wypoczywających w weekendy na kąpielisku czuwać będzie ratownik.

W wakacje, gdy sezon ruszy, kąpielisko „Krubin” będzie czynne codziennie i wówczas będzie można wypożyczać także rowery wodne oraz korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w pełni sezonu.

Red.