Strażacy są gotowi nieść pomoc potrzebującym. Tym razemwsparcia potrzebowało dzikie zwierze.

– W sobotę, 22 lipca 2023 roku o godz. 17.29 zostaliśmy zadysponowani do naszej miejscowości gdzie wg zgłoszenia łoś znajduje się w stawie i nie może się z niego wydostać. Po rozpoznaniu ustalono, iż łoś znajduje się w zbiorniku wodnym o wymiarach około 20×5 metrów. Nakłanianie łosia do opuszczenia stawu niestety nie przyniosło oczekiwanego skutku. Przy użyciu lin ratowniczych łoś został wydobyty na brzeg – relacjonują strażacy z OSP Szyjki.

Przybyły na miejsce lekarz weterynarii stwierdził złamania kończyn zwierzęcia, co niestety spowodowało jego odstrzał przez myśliwego.



red.
fot. OSP Szyjki
Reklamy












