Ponad promil alkoholu miał 68-letni rowerzysta, który jechał w Zygmuntowie drogą S7 pod prąd. Z relacji świadków, którzy poinformowali policjantów o zdarzeniu wynikało, że amator jednośladu nie trzymał toru jazdy, czym stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandaty karne w łącznej kwocie 2600 złotych.

W miniony czwartek (20.07) około godz. 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał kilka zgłoszeń od zaniepokojonych uczestników ruchu drogowego, o pijanym mężczyźnie który jechał rowerem pod prąd drogą krajową S7 w Zygmuntowie. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna jechał lewą stroną drogi nie trzymając toru jazdy, czym stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 68-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenia, tj. kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz niezastosowanie się do zakazu ruchu rowerów na drodze ekspresowej mężczyzna otrzymał mandaty w łącznej kwocie 2600 złotych. Dziękujemy za czujność obywateli i szybką reakcję dzięki której nie doszło do tragedii.

Policja przypomina, nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla siebie samych ale i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie a nawet życie.

 

źródło: KPP Ciechanów 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska