Flota samochodów przeznaczonych do odbioru odpadów z terenu miasta została powiększona o 2 niskoemisyjne auta. Na terenie PUK przy ul. Gostkowskiej pojawiła się też stacja do ich ładowania gazem. Pojazdy zasilane CNG są ekonomiczne i emitują mniej spalin.

Miejska spółka kupiła dwa pojazdy przeznaczone do odbioru zarówno odpadów zmieszanych, jak i frakcji posegregowanych od mieszkańców ciechanowskich osiedli.

Auta marki IVECO są wyposażone w nowoczesne i przyjazne dla środowiska silniki zasilane gazem z normą EURO 6. Samochody napędzane CNG emitują znacznie mniejszą liczbę cząstek pyłu zawieszonego oraz tlenków azotu – substancji przyczyniających się do powstawania smogu i zanieczyszczeń. Na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Gostkowskiej zamontowano dwustanowiskową stację ładowania nowych samochodów.

Do ich atutów należy cicha praca układu napędowego, co ma szczególne znaczenie podczas realizacji odbioru odpadów z terenów zurbanizowanych.

Pojazdy posiadają system Xtrack, który monitoruje liczbę zabranych pojemników z danych posesji, pozycję pojazdu na trasie odbioru odpadów w danym momencie, prędkość i inne parametry. Posiadają też kamery oraz system do komunikacji pomiędzy kierowcą a ładowaczem, co wpływa na bezpieczeństwo pracy. Są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają diagnostykę oraz kontrolę systemów bezpośrednio z kabiny kierowcy.

Zabudowy pojazdów są zabezpieczone tak, by uniemożliwić wydostawanie się odebranych odpadów frakcji Bio na jezdnię.

 

źródło:UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska