Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

 


A jak w tym roku mieszkańcy Ciechanowa będą świętować niepodległość? Jak się okazuje będzie patriotycznie i radośnie.
11 listopada o godz. 10.00 w kościele farnym zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.
Następnie o godz. 11.30 przy pomniku marszałka na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem m.in. przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, związków kombatanckich, instytucji, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych i mieszkańców.
O godz. 12.00 z placu Piłsudskiego wyruszy Parada Niepodległości, w której udział wezmą motocykliści, rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic walking. Dołączyć do niej mogą wszyscy mieszkańcy.
W tym samym czasie dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w „Lekcji Niepodległości” przygotowanej przez mieszczącą się w Krzywej Hali Miejską Bibliotekę Publiczną.
Wydarzenie uświetnią występy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – uczestników tegorocznego XXIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Patriotycznej, organizowanego przez miejską jednostka kultury COEK Studio we współpracy z Zarządem Oddziału PTSM w Ciechanowie.
Na zakończenie obchodów na uczestników przed Krzywą Halą czekała będzie ciepła grochówka.
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości organizuje Urząd Miasta Ciechanów we współpracy z Hufcem ZHP Ciechanów, parafią rzymskokatolicką pw. św. Józefa w Ciechanowie, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejską Orkiestrą Dętą OSP Ciechanów, I Liceum Ogólnokształcącym PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Klubem motocyklowym Wolny Wydech MC Poland, Klubem motocyklowym Black Pistons MC Poland, Klubem motocyklowym No Orders MC Poland, Rowerowym Klubem Korona, Stowarzyszeniem Mazovia ProActive, Stowarzyszeniem Biegowo-Ekologicznym Asfaltove Dziki, COEK Studio oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

Red.

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska