25 kwietnia 2023 w sali balowej Warszawskiego Domu Technika odbyła się gala plebiscytu Osobowość Roku 2022 województwa mazowieckiego. Wręczono statuetki i dyplomy osobom wybranym  w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. mieszkańcy powiatu ciechanowskiego.

W pięciu plebiscytowych kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna, głosowanie mieszkańców naszego województwa wyłoniło zdobywców zaszczytnych tytułów Osobowości Roku.

Osobowość Roku  to wielki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. Plebiscyt zakończył ogólnopolski finał, który wyłonił laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2022. W trakcie gali statuetki wręczył Wojciech Rogacin – redaktor naczelny Polski Metropolii Warszawskiej.

Analizując liczbę oddanych głosów na poszczególnych nominowanych okazuje się, że wystarczyło mieć zaledwie jeden głos, aby znaleźć się pośród wyróżnionych.

Polityka, samorządność i społeczność lokalna

W tej kategorii w powiecie  ciechanowskim, aż trzy osoby otrzymały tytuł Osobowość Roku 2022. Laureatom wystarczyło zdobycie zaledwie 1 (słownie: jednego) głosu aby otrzymać statuetkę.

Są to radna powiatowa Joanna Potocka-Rak ( nominacja za zaangażowanie w rozwój kultury, wspaniałych imprez dla dzieci i młodzieży, poprawę infrastruktury w powiecie), Maciej Adamkiewicz, Ciechanowian roku 2021 (nominacja za działania na rzecz małej ojczyzny – społeczności ciechanowskiej) oraz wójt gminy Ojrzeń Zdzisław Mierzejewski ( nominacja za rozpoczęcie prac nad małą obwodnicą w gminie Ojrzeń).

„Dziś niezwykle przyjemna niespodzianka o której dowiedziałam się kilka dni temu. Odebrałam nagrodę Osobowość Roku 2022 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna w powiecie ciechanowskim.  Jak usłyszałam, osobowość nie wiąże się z pełnioną funkcją, ją się ma lub… niekoniecznie . Wyróżnienie, to przede wszystkim docenienie zadań jakie wspólnie zrealizowaliśmy nie tyko w 2022 r. Zadań z obszaru integracji społeczności lokalnych, inwestycji, nowatorskich projektów społecznych czy promocji tradycji i historii lokalnej” – podsumowała w mediach społecznościowych radna Potocka-Rak.

Warto zaznaczyć, że w tej kategorii  II miejsce  na poziomie wojewódzkim   zajął  Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski, zdobywając 1447 głosów.  Natomiast na poziomie powiatowym 59 głosów.

Nominację otrzymał za zdobycie wielomilionowego wsparcia w ramach środków zewnętrznych na inwestycje w regionie, w tym wybudowanie obiektów przyczyniających się do rozwoju powiatu m.in. budynek starostwa, kryte lodowisko, termomodernizacja szpitala i Inkubator Przedsiębiorczości oraz za tytuł jednego z inicjatorów doprowadzenia do Przasnysza linii kolejowej z Warszawy.

 

 

Kultura

Tytuł Osobowość Roku 2022 w kategorii kultura otrzymał Piotr Podgórski zdobywając 17 głosów. Został on nominowany za  wystawę fotograficzną Noc w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio.

Działalność społeczna i charytatywna

W tej kategorii tytuł otrzymał Marek Łebkowski, prezes MKS Ciechanów. Został nominowany za organizację charytatywnego turnieju piłki nożnej kobiet.  Z pośród nominowanych otrzymał on 162 głosy.

W kategorii  Biznes było nominowanych 8 podmiotów, niestety żaden z nich nie otrzymał choćby jednego głosu. W kategorii „Nauka” nikt z powiatu ciechanowskiego nie otrzymał nominacji.

 

Spotkanie uświetnił wspaniały występ zdobywczyni srebrnej nagrody Issa dla Międzynarodowego Songwritera roku (ISSA Award 2022), laureatki tytułu Osobowość Roku 2022 z Siedlec, Eweliny Borkowskiej.

 

 

Mil.

Fot. to.com.pl/Adam Jankowski

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska