Tylko do końca kwietnia będzie można wysyłać listy polecone z tradycyjnym znaczkiem. Od 1 maja miejsce znaczka na kopercie zajmie nowa nalepka “R” z kodem kreskowym i polem na wysokość opłaty.
– Wystarczy, że klient wypełni potwierdzenie nadania i przekaże przesyłkę do nadania pracownikowi Poczty. Potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę będzie nanoszone przez pracownika Poczty Polskiej na dedykowanej nalepce R, która zostanie rozbudowana o specjalne pole do tego przeznaczone” – wyjaśnia w komunikacie Poczta Polska.

Co trzeci list wysyłany Pocztą Polską to list polecony. Rezygnacja ze znaczków na takich przesyłkach ma usprawnić nadawanie korespondencji rejestrowanej i sprawić, że klienci będą szybciej obsługiwani pocztach. Zmiana dotyczy listów poleconych krajowych i zagranicznych.

Jednak tradycyjne znaczki nie znikną. Poczta w Polsce używa ich od ponad 160 lat. Nadal będzie można nimi opłacać zwykłe nierejestrowane listy lub kupować je w celach kolekcjonerskich.   Poczta Polska zapewnia, że nadal będzie emitowała okolicznościowe znaczki.

lim.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider