Blisko 40. Dziennikarzy – członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – zostało w czwartek uhonorowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczeniami różnego stopnia za „walkę o wolność słowa i pluralizm mediów”.


W liście skierowanym do uczestników uroczystości, prezydent napisał, że „roli mediów we współczesnym społeczeństwie informacyjnym nie sposób przecenić”. „Nazywane czwartą władzą, nie tylko wyznaczają standardy kultury wypowiedzi, nie tylko współorganizują i moderują debatę publiczną, ale też biorą w niej aktywny udział. Zakreślanie kręgu tematycznego poruszanych zagadnień, niezbędna selekcja wiadomości, fachowy komentarz specjalistyczny oraz analizy publicystów to skuteczne narzędzia wpływu na rzeczywistość”

Wśród uhonorowanych odznaczeniami państwowymi znalazła się Ciechanowianka dr Teresa Kaczorowska.

Z rąk prezydenckiego ministra Wojciecha Kolarskiego została, 8 września 2022 r., odznaczona w Centrum Prasowym w Warszawie Medalem Stulecia Niepodległości.
O to odznaczenie dla niej wystąpili jednocześnie: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński.

red.

fot. archiwum dr Teresa Kaczorowska 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska