Ciechanów będzie tym razem Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowano  w głosowaniu na RMF 24. Żółto- niebieskie miasteczko już w sobotę 27 kwietnia. 

 – O lokalnych atrakcjach, ciekawostkach i historiach opowiemy już w najbliższą sobotę. Pojawi się tam nasz reporter i żółto-niebieskie miasteczko – czytamy na stronie RMF FM. 

W tym tygodniu Ciechanów rywalizował z  Iłżą, Jarocinem, Radzyniem Podlaskim, Biłgorajem i Pajęcznem.  Do ostatniej minuty gród nad Łydynią walczył o zwycięstwo z Iłżą. O wyniku przesądziło ostatecznie zaledwie kilkadziesiąt głosów. 

 – To miasto z prawami miejskimi z 1400 roku i kiedyś miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego. Ciechanów ma bardzo bogatą historię. Znajdują się tam ruiny zamku książęcego z XIV wieku, dawnego grodzisko na Farskiej Górze, kościół farny, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, interesująca wieża ciśnień czy Krzywa Hala. O tych i wielu innych atrakcjach opowiemy już w sobotę. Odwiedźcie nas w Ciechanowie, jeśli będziecie w okolicy. Słuchajcie też relacji w Faktach RMF FM od godziny 8:00 –  tak stacja radiowa przedstawia Ciechanów. 

red. 

fot. RMF FM