W czwartek, 24 września 19 kolejnych powiatów trafiło do żółtej strefy z dodatkowymi obostrzeniami, w tym powiat przasnyski.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało nową zaktualizowaną listę powiatów, które zostały włączone do stref :czerwonej i  żółtej. Niektóre powiaty, gdzie obostrzenia przyniosły efekty, zostały zastąpione przez inne, w których sytuacja pogorszyła się. 10 powiatów zostało wpisanych na listę tzw. stref alertowych.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Lista ta powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym czasie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli miedzy 6 – 12 na 10 tys. – w takim wypadku powiat trafi do strefy żółtej.

Dodatkowe obostrzenia obejmą m.in. powiat przasnyski, który znalazł się w żółtej strefie. Zmian yzaczną  obowiązywać od jutra (26 wrzesnia) Co to oznacza dla mieszkańców m.in. powiatu przsanyskiego? 

W strefie żółtej w weselach będzie mogło brać udział maksymalnie 100 gości. Obowiązuje także m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: wystawy, targi, kongresy czy konferencje. W siłowniach na 7 m kw może przypadać tylko jedna osoba. W kinach może być 25 proc. publiczności.

red.

fot. MZ

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska