Jeszcze tylko kilka dni i ścieżka rowerowa z Ciechanowa do Gołotczyzny zostanie oficjalnie otwarta. Inaugurację zaplanowano na sobotę, 9 października.


Ścieżka rowerowa powstała na odcinku 7 km. od Podleśnej w Ciechanowie do parkowej w Gołotczyźnie. W terenie zabudowanym ścieżka o nawierzchni bitumicznej ma 3 metry szerokości, a poza – 2 metry. Koszt inwestycji to ok. 2,8 mln zł. Zadanie dofinansowano z budżetu Mazowsza.

 – Ścieżka rowerowa jako element nowoczesnej infrastruktury drogowej to niezwykle ważna inicjatywa nie tylko z uwagi na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza miłośników jednośladów, lecz także ze względów turystyczno-krajoznawczych. Połączy ona bowiem miasto powiatowe z istotnym na naszej lokalnej mapie miejscem, tj. Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, w sąsiedztwie którego trwają intensywne prace nad budową Parku Rekreacyjno-Poznawczego, tworzonego z myślą o aktywnym wypoczynku dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego, jak również turystów z terenu województwa mazowieckiego – informuje Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. 

Organizowane wydarzenie będzie miało formę uroczystego przejazdu zabytkowych samochodów spod siedziby Starostwa Powiatowego w Ciechanowie (ul. 17 Stycznia 7) do Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie (ul. Świętochowskiego 16). Na terenie Muzeum Pozytywizmu odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego wystąpi Chór SONATA oraz zespół Cliver. W programie przewidziano  również quiz z nagrodami w postaci rowerów oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

Budowa ścieżki jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania pn.: „Budowa ścieżki rowerowej Ciechanów-Gołotczyzna wraz z parkiem rekreacyjno-poznawczym” Podniesienie atrakcyjności regionu przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego”.

 

red.

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie