Zostały ogłoszone  wyniki kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych. Jak poinformowąła KPRM do samorządów trafi dodatkowe ponad 1 mld zł dofinansowania z RFRD, które ma pozwolić m.in. na budowę przejść dla pieszych, oświetlenie skrzyżowań czy ścieżki rowerowe. Wśród beneficjentów znalazła się m.in Gmina Ciechanów. 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wyjaśniła, że chodzi o przekazanie samorządom kolejnych środków na inwestycje drogowe – ponad 1 mld zł pochodzących z nowego naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które mają pozwolić na sfinansowanie 1510 zadań w całej Polsce, w tym 15 wojewódzkich, 714 powiatowych i aż 781 gminnych. KPRM dodała, że dodatkowe środki mają pozwolić na wybudowanie lub remont ponad 770 km dróg ( 380 km dróg powiatowych oraz 392 km dróg gminnych). W komunikacie podkreślono, że w 2022 roku nastąpił spadek wypadków drogowych – aż o 29 proc., a liczba osób, które zginęły na drogach zmniejszyła się o 35 proc. Przypomniano, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, powstał w 2018 r. „by Polkom i Polakom żyło się lepiej w ich małych ojczyznach”. „To dzięki niemu mieszkańcy Polski lokalnej mogą bezpiecznie podróżować po nowoczesnych drogach” – napisała KPRM.

Gminie  wiejskiej  Ciechanów przyznano  528 639,33 zł na przebudowę ulicy Słonecznej w Chruszczewie.  Kwota ta stanowi 80 proc.wartości inwestycji.

Całkowita wartość zadania wyniesie 660 799,17zł, z czego 132 159,84 zł będą stanowiły środki własne gminy. 

Warto zaznaczyć, że to kolejne środki na inwestycje, które pozyskała gmina w ostatnim czasie. 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska