27 stycznia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenia osobom zasłużonym przekazał Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

– Czuję się zaszczycony, że mogę Państwu przekazać te wyróżnienia. Państwa grupa jest bardzo zróżnicowana. Odznaczeni dzisiaj zostali: urzędnicy państwowi, aktywni oraz emerytowani żołnierze, strażak, architekt, działacze społeczni, honorowy krwiodawca oraz osoby, które przeżyły razem długie lata małżeństwa. Jednak są cechy, które Państwa łączą: z jednej strony – przekonanie, że warto podejmować wysiłki dla dobra wspólnego, jak również – zaangażowanie, entuzjazm, pasja, zaś z drugiej strony – umiłowanie ojczyzny. Osoby odznaczone z całą pewnością powinny być motywowane do dalszej pracy. Starożytni mawiali: „praemiando incitat”, czyli nagradzanie zachęca. Tak więc namawiam Państwa do jeszcze większej aktywności i jestem pewien, że są Państwo na to gotowi – powiedział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wsród odznaczonych znalazł sie Mariusz Bugaj, mieszkaniec gminy Przasnysz, żołnierz  2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz strażak w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchowie.

Wojewoda Mazowiecki odznaczył go  Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz za propagowanie idei czerwonokrzyskiej.   Jako krwiodawca oddał ponad 45 litrów krwi.

red.

fot. MUW

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska