Utalentowani artystycznie uczniowie ciechanowskich szkół otrzymali stypendia na 2024 r. Przyznane gratyfikacje finansowe mają na celu wspieranie młodzieży w rozwijaniu zdolności.

Tegorocznymi stypendystami prezydenta Ciechanowa zostali uczennice i uczniowie, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach artystycznych. Stypendia w wysokości od 200 do 350 zł miesięcznie są wypłacane przez wszystkie miesiące roku, także w wakacje. To wsparcie rozwoju młodzieży i zachęta do dalszego rozwoju swoich pasji i zainteresowań.

Stypendystami w 2024 r. zostali: Małgorzata Pilzak, Alicja Kaszubowska, Antonina Falkowska, Kaja Grzelak, Marta Skibińska, Gabriel Staszewski, Zofia Konwerska Natasza Pepłowska, Alicja Perczyńska, Piotr Gerwatowski, Zuzanna Wilkowska, Kacper Żerdziewski, Maria Gorgolewska, Aniela Stypik, Zofia Jankowska, Aleksandra Moczulak i Julia Teklińska.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym, którzy z determinacją rozwijają swoje talenty i osiągają coraz większe sukcesy. Dziękuję, że chętnie prezentujecie swoje umiejętności naszym mieszkańcom podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Te stypendia są wsparciem i uznaniem dla Was, ale też Waszych rodziców, którzy angażują się w Waszą edukację – podkreślił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński podczas uroczystego wręczenia stypendiów. Wydarzenie uświetnił koncert wyróżnionych młodych artystów, zorganizowany dziś (12 stycznia) w Kamienicy W18.

Stypendia są przyznawane przez prezydenta Ciechanowa od 2018 roku. Otrzymują je uczniowie ciechanowskich szkół lub uczniowie mieszkający w Ciechanowie, którzy wybitnie wyróżniają się talentem artystycznym i uzdolnieniami w zakresie twórczości artystycznej oraz promują miasto swoimi osiągnięciami. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się same zainteresowane osoby (jeśli są pełnoletnie), rodzice lub opiekunowie prawni osób niepełnoletnich, dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń, a także instytucja kultury lub stowarzyszenie twórcze.

źródło:UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska