Rozmowa z Poseł na Sejm RP Anną Ewą Cicholską

Milena Bonisławska: Za kilka dni święta Bożego Narodzenia. Tegoroczne będą inne, niż te dotychczasowe. Proszę powiedzieć jak w tym roku będą wyglądać Pani święta.

Anna Cicholska: Pani Redaktor. Panująca pandemia zmieniła nasze życie. Zmieniła życie ludzi na całym świecie. Zakazy, obostrzenia i zdrowy rozsadek zmusił nas wszystkich do zweryfikowania naszego postępowania, sposobu pracy, spędzania wolnego czasu. Ma też olbrzymi wpływ na życie rodzinne. Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne. Choinka z prezentami, wieczerza wigilijna, pasterka od lat skupiały całe rodziny, przyjaciół. Tak, to będą inne święta, ale mogą, a nawet powinny być w tym trudnym okresie tym bardziej rodzinne. Mamy do dyspozycji telefony, komputery, laptopy, które muszą zastąpić nam spotkania. Może właśnie teraz w telefonie znajdziemy numer do starego przyjaciela o którym zapomnieliśmy. Może w mniejszym, rodzinnym gronie będziemy mieli szansę szczerze porozmawiać, coś wyjaśnić, coś naprawić.

MB: Na co dzień jest Pani zapracowana. Jednak z pewnością przygotowania do świąt już trwają.

AC: To ciekawe, ale praca zdalna zabiera mi więcej czas. Więcej e-maili, więcej telefonów. Nie ukrywam, że brak mi bezpośrednich spotkań i rozmów z wyborcami. Tam widać emocje, szczerość, czuć nić porozumienia. Telefon i poczta elektroniczna tego nie jest w stanie zastąpić. A przygotowania, tak trwają. Te tzw. wyższe – duchowe. Zawsze staram się podkreślić moje przywiązanie do religii i tradycji. Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą olbrzymi ładunek emocji, pozytywnych emocji związanych z nasza wiarą. Miłość, nadzieja, wiara w błogosławieństwo i opiekę Bożą czynią te święta czym wyjątkowym. Oczywiście nie zapominam o czymś dla ciała. Pachnąca choinka, potrawy wigilijne, opłatek, ale jak w tysiącach polskich domów zaczynam od sprzątania. To ciekawe, ale w większości wypadków robimy to chyba wyłącznie dla dobrego samopoczucia. Z reguły słyszę od męża „Aniu, ale ścierałaś kurze wczoraj, a ja odkurzałem itp.”…

 

 

Cała rozmowa w świątecznym wydaniu CC 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska