Rozmowa z Poseł na Sejm RP Anną Ewą Cicholską

Milena Bonisławska: Za kilka dni święta Bożego Narodzenia. Tegoroczne będą inne, niż te dotychczasowe. Proszę powiedzieć jak w tym roku będą wyglądać Pani święta.

Anna Cicholska: Pani Redaktor. Panująca pandemia zmieniła nasze życie. Zmieniła życie ludzi na całym świecie. Zakazy, obostrzenia i zdrowy rozsadek zmusił nas wszystkich do zweryfikowania naszego postępowania, sposobu pracy, spędzania wolnego czasu. Ma też olbrzymi wpływ na życie rodzinne. Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne. Choinka z prezentami, wieczerza wigilijna, pasterka od lat skupiały całe rodziny, przyjaciół. Tak, to będą inne święta, ale mogą, a nawet powinny być w tym trudnym okresie tym bardziej rodzinne. Mamy do dyspozycji telefony, komputery, laptopy, które muszą zastąpić nam spotkania. Może właśnie teraz w telefonie znajdziemy numer do starego przyjaciela o którym zapomnieliśmy. Może w mniejszym, rodzinnym gronie będziemy mieli szansę szczerze porozmawiać, coś wyjaśnić, coś naprawić.

MB: Na co dzień jest Pani zapracowana. Jednak z pewnością przygotowania do świąt już trwają.

AC: To ciekawe, ale praca zdalna zabiera mi więcej czas. Więcej e-maili, więcej telefonów. Nie ukrywam, że brak mi bezpośrednich spotkań i rozmów z wyborcami. Tam widać emocje, szczerość, czuć nić porozumienia. Telefon i poczta elektroniczna tego nie jest w stanie zastąpić. A przygotowania, tak trwają. Te tzw. wyższe – duchowe. Zawsze staram się podkreślić moje przywiązanie do religii i tradycji. Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą olbrzymi ładunek emocji, pozytywnych emocji związanych z nasza wiarą. Miłość, nadzieja, wiara w błogosławieństwo i opiekę Bożą czynią te święta czym wyjątkowym. Oczywiście nie zapominam o czymś dla ciała. Pachnąca choinka, potrawy wigilijne, opłatek, ale jak w tysiącach polskich domów zaczynam od sprzątania. To ciekawe, ale w większości wypadków robimy to chyba wyłącznie dla dobrego samopoczucia. Z reguły słyszę od męża „Aniu, ale ścierałaś kurze wczoraj, a ja odkurzałem itp.”…

 

 

Cała rozmowa w świątecznym wydaniu CC 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider