Na chwilę obecną w Ciechanowie nie stwierdzono przypadków koronawirusa, w związku z czym miasto apeluje o zachowanie spokoju i stosowanie zasad codziennej higieny. Nie ma w tym momencie planów odwoływania zajęć edukacyjnych czy kameralnych wydarzeń kulturalnych. Przeniesiony zostaje natomiast zlot food trucków planowany na 14 marca.

Wszystkie instytucje miejskie, w tym placówki edukacyjne, stosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Na chwilę obecną nie jest planowane odwoływanie zajęć w szkołach i przedszkolach. Nie są także odwoływane małe, kameralne spotkania kulturalne i edukacyjne. Miasto nie planowało organizacji imprez masowych do końca kwietnia. Natomiast z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa przeniesiona zostanie planowana na 14 marca impreza „Food trucki i rodzinny weekend” gromadząca potencjalnie dużą ilość osób, w tym także przyjezdnych.
W miejscach publicznych (szkołach, przedszkolach, budynkach MOSiR, Urzędzie Miasta, budynkach spółek podległych miastu oraz w autobusach miejskich ZKM) pojawiły się instrukcje w formie plakatów, zgodne z zaleceniami służb sanitarnych. W Parku Nauki Torus, w Hali Targowej „Bloki”, obu budynkach Urzędu Miasta, w budynku Straży Miejskiej oraz w budynku na Powstańców Wielkopolskich od lutego zamontowane są urządzenia do dezynfekcji rąk. Autobusy są dezynfekowane zgodnie z wymogami przestrzegania higieny.
Miasto na bieżąco monitoruje zarówno zalecenia służb sanitarnych, jak i sytuację w kraju.
W przypadku wydania przez służby sanitarne dodatkowych zaleceń, bądź decyzji – niezwłocznie będą wdrażane środki do ich realizacji, a mieszkańcy miasta informowani o stosownych zaleceniach.
Z uwagi na wystąpienie koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. W związku z wydanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zaleceniami prosimy o przestrzeganie ich ze szczególną uwagą w trakcie codziennych czynności.

KONTAKT DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W CIECHANOWIE ORAZ SZPITALA W CIECHANOWIE:
Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie możliwy jest drogą telefoniczną pod numerami telefonów: +48 506 126 118 i +48 23 672 33 13 wew. 26 lub za pośrednictwem poczty internetowej na adres: ciechanow@psse.waw.pl.
W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie po numerem telefonu: +48 23 673 03 39.

 

Paulina Rybczyńska
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider