Ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło wczoraj (6.03) na ul. Wiejskiej w Ciechanowie. W pożarze jednej części domu dwurodzinnego zginął 60-letni mężczyzna.

– W minioną środę (6.03) o godz. 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że z jednej części domu dwurodzinnego na ul. Wiejskiej w Ciechanowie wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. W pomieszczeniu kotłowni znajdującej się w podpiwniczeniu budynku odnaleziono 60-letniego ciechanowianina. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci 60-latka było zatrucie tlenkiem węgla. Ciechanowscy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia wyjaśni przyczynę pożaru – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Policjanci przypominają, że czad (tlenek węgla) to silnie toksyczny gaz, który jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć ani zobaczyć. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu, mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i emitowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Takie urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

fot. freepik.com

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska