To informacja, którą od dawna czekali mieszkańcy. Umowa na modernizację budowę ulicy Leśnej w Ciechanowie została podpisana z wykonawcą, który zaproponował najniższą cenę.

Przetarg dotyczył „Rozbudowy drogi powiatowej, Ciechanów – Romanowo, na odcinku od ul. Leśnej w Ciechanowie do miejscowości Rutki Marszewice – etap 1”. Najniższą cenę zaproponowała firma państwa Młyńskich z Ciechanowa. Wykona ona to zadanie za ok. 7,48 mln zł. Umowa została podpisana w piątek, 10 listopada.

– Ulica Leśna to „droga przez mękę” nie tylko mieszkańców, ale również władz powiatowych. Od wygaśnięcia promesy, po nieuzgodnione do końca projekty, do oferty, która zbiła nas z nóg. Mogę nadmienić, że w pierwszym przetargu jedna z firm zaproponowała nam wykonanie około 1km drogi za 9,5 miliona . Wychodziło , że 100 metrów Leśnej będzie kosztować 1 milion złotych. Nie mogliśmy przyjąć tych warunków – podkreśla Starosta Ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz. – Jednak II przetarg był trudny i prawie równie kosztowny. Po wielu perturbacjach okazało się jednak, że stać nas na budowę I etapu, najtrudniejszego, bo jeszcze w infrastrukturze miejskiej – dodaje.

Na 1 etap samorząd powiatowy pozyskał 5 mln zł dofinansowania z programu rządowego Polski Ład.

Po akceptacji projektów organizacji ruchu rozpoczną się prace. Ma to nastąpić jeszcze w listopadzie i obejmą odcinek ul. Leśnej od skrzyżowania z pętlą miejską do ul. Słonecznej. Prace mają potrwać do połowy grudnia 2024 roku.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska