Mamy dobrą wiadomość dla przyszłych rodziów. Z dniem 23 lipca br. ciechanowski szpital wznowił porody rodzinne. 

Oddział Położniczo – Ginekologiczny Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie w dniu 23 lipca br. wznowił porody rodzinne.  

– Zgłaszając się do szpitala, ciężarna Pacjentka przechodzi przez pierwszy Triage – Punkt Wstępnej Segregacji Pacjentów znajdujący się przed SOR, gdzie następuje pomiar temperatury oraz przeprowadzany jest wstępny wywiad epidemiologiczny. Z dokumentem potwierdzającym zgłoszenie się do wstępnej segregacji, Pacjentka udaje się do wejścia do szpitala od strony SOR, na Izbę Przyjęć Położniczo – Ginekologiczną. Przyszła Mama, powinna przygotować się na co najmniej 3-dniowy pobyt
w oddziale – informuje Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie. 

Osoba towarzysząca Rodzącej, przed wejściem do szpitala w Punkcie Wstępnej Segregacji Pacjentów wypełnia ankietę epidemiologiczną oraz dokonuje pomiaru temperatury. Następnie, w Izbie Przyjęć Położniczo – Ginekologicznej, przebiera się w odzież jednorazową.  Zostanie zaproszona na Trakt Porodowy w momencie rozpoczęcia porodu i pozostaje z Rodzącą dwie godziny po porodzie. W przypadku dużej ilości Pacjentek rodzących, ze względów epidemiologicznych, może nie być możliwości uczestnictwa osoby towarzyszącej w porodzie rodzinnym.

Osoba towarzysząca przez cały czas pobytu w szpitalu zobowiązana jest do noszenia maseczki, rękawiczek i odzieży jednorazowej oraz stosowania się do obowiązujących w szpitalu procedur.
Osoby pozostające w kwarantannie lub w izolacji – nie mogą uczestniczyć w porodzie rodzinnym i wchodzić na teren szpitala.
W szpitalu nadal obowiązuje ograniczenie odwiedzin. Pacjentki, mogą utrzymywać stały kontakt telefoniczny z najbliższymi.

red.

Znajdź nas na FB

Reklama
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
Reklama
banner-1200x300
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie