Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz działając w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa i za zgodą Wojewody Mazowieckiego, w dniu 24 stycznia 2024 roku darował samorządowi Gminy Opinogóra Górna cztery zabudowane nieruchomości gruntowe, na których mieszczą się świetlice wiejskie.


Przekazane nieruchomości położone są na terenie gminy Opinogóra Górna w następujących miejscowościach: Rembówko, Bacze, Pomorze oraz Długołęka – udział w ½ części.
Wójt Urząd Gminy w Opinogórze Górnej Piotr Czyżyk nabył przedmiotowe nieruchomości w zasób nieruchomości Gminy Opinogóra Górna na cel publiczny prowadzenia świetlic wiejskich, co stanowi zadanie własne gminy.

  1. Rembówko – zabudowana działka budynkiem świetlicy wiejskiej nr 75 o powierzchni 0,2602  ha o wartości 222 600,00 zł;
  2. Bacze – zabudowana działka budynkiem świetlicy wiejskiej nr 10/2 o powierzchni 0,0794  ha o wartości 381 000,00 zł;
  3. Pomorze – zabudowana działka budynkiem świetlicy wiejskiej nr 73 o powierzchni 0,7955  ha o wartości 580 500,00 zł;
  4. Długołęka – udział wynoszący ½ w działce zabudowanej budynkami świetlicy wiejskiej i  OSP nr 51 o powierzchni 0,6048 ha o wartości łącznej 608 000,00 zł;

– Nieruchomości nadal będą wykorzystywane w sposób dotychczasowy z  przeznaczeniem na świetlice wiejskie. Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości może skutkować odwołaniem darowizny. Po przeprowadzeniu pełnej procedury w tym wyrażeniu zgody przez Wojewodę  Mazowieckiego i dobrej współpracy pomiędzy samorządami sprawę przekazania nieruchomości udało się skutecznie doprowadzić do końca – informuje Wójt Gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk.  – Panie Starosto dziękujemy za pozytywne załatwienie ważnej dla samorządu gminy Opinogóra Górna sprawy. Podziękowania za profesjonalną i merytoryczną obsługę kieruję w  imieniu swoim i mieszkańców gminy również do pracowników Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Ciechanowie- podkreśla Wójt. 

 

fot. Powiat Ciechanowski 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska