W środę 5 maja odbędzie się uroczyste otwarcie  Powiatowego Ośrodka Felinoterapii “Radosny Kot” w Ciechanowie przy ul. Kruczej 32.

Powiatowy Ośrodek Felinoterapii „Radosny Kot” to projekt realizowany przez Powiat Ciechanowski w ramach Programu profilaktyki zdrowotnej w obszarze zdrowia psychicznego.

– W tworzenie i bieżące funkcjonowanie Ośrodka planujemy zaangażować młodzież oraz wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Pies i Spółka”. Wybudowaliśmy azyl dla bezdomnych kotów, przyjazne miejsce, w którym zwierzęta znajdą bezpieczne schronienie – informuje Starostwo Powiatowe. 

Dlaczego felinoterapia?

– Naukowo dowiedziono, że opieka nad kotami to znakomita terapia zajęciowa, która może dać młodym ludziom poczucie bycia potrzebnym, która nauczy ich odpowiedzialności, a także zaktywizuje fizycznie i psychicznie. Koty to szczególne stworzenia, które potrafią pomóc osobom cierpiącym na depresję czy spadek nastroju, w towarzystwie tych zwierząt spada nasz poziom stresu, a wzrasta poczucie szczęścia i wzmacnia się nasza odporność. Działanie terapeutyczne ma nie tylko kontakt fizyczny z kotem, ale nawet sama obserwacja czy przebywanie w jego towarzystwie – wyjśnia samorząd.  – To dlatego powstała idea stworzenia miejsca, z którego korzyści będą zarówno po stronie zwierząt, które znajdą w Ośrodku swój nowy dom, jak również ich opiekunów, ponieważ będą oni czerpali stąd dobrą energię i znajdą ciekawą alternatywę na aktywne spędzenie wolnego czasu – dodaje. 

red.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider