3 czerwca miasto zorganizuje kolejną edycję cenionej przez ciechanowian akcji ekologicznej. Ratusz zachęca do sadzenia roślin miododajnych, które zdobią ogródki i balkony, dając pożytek pszczołom. W zamian za elektrośmieci mieszkańcy otrzymają bezpłatnie sadzonki ziół i kwiatów.

W sobotę 3 czerwca mieszkańcy, którzy dostarczą elektroodpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych otrzymają sadzonki roślin miododajnych. Przygotowano 20 gatunków roślin i ziół.

Celem prowadzonej już po raz kolejny akcji jest zachęcanie mieszkańców do segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie poprzez realne działania służące poprawie jakości ich życia.

Za określoną ilość dostarczonych przez siebie odpadów z danego rodzaju surowca, przyniesionego 3 czerwca do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Gostkowskiej 83, każdy mieszkaniec otrzyma kupony. Na miejscu zostaną wymienione na sadzonki roślin miododajnych – ziół lub kwiatów.

Mały sprzęt (np. suszarka, mikser) to 1 kupon (1 roślina). Sprzęt średni (np. mikrofalówka, telewizor, komputer) to 2 kupony (2 rośliny), a sprzęt o dużych gabarytach (np. lodówka czy pralka) umożliwi otrzymanie 3 kuponów, czyli 3 roślin. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 5 kuponów.

Będzie można otrzymać: liliowiec karłowy, szałwię, rozchodniki czy astry wrzosolistne. Dostępne będą też słoneczniki ozdobne, przetaczniki i chryzantemy. Niepotrzebne elektroodpady mieszkańcy Ciechanowa będą mogli wymienić też na kocimiętkę, pysznogłówkę, lebiodkę czy popularną miętę w kilku odmianach.

Zamiana odpadów na kupony przy jednym stanowisku i następne zamiana kuponów na sadzonki przy drugim stanowisku odbioru usprawni przeprowadzenie akcji. Mieszkańcy będą mogli wybrać gatunek oraz zasięgnąć informacji na temat poszczególnych rodzajów roślin.

Akcja „Sadzonka za odpady” odbędzie się w godzinach od 10.00 do 15.00. Czas jej trwania może zostać skrócony w przypadku wcześniejszego wyczerpania przygotowanych roślin. Szczegóły określone są w opublikowanym poniżej regulaminie.

 

źródło:UM

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska