5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej ma nowego Zastępcę Dowódcy. Jest nim dotychczasowy Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia WOT w Toruniu ppłk Artur Inczewski.
Ppłk Artur Inczewski zastąpił na stanowisku dotychczasowego Zastępcę Dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady OT, ppłk. Dariusza Kozłowskiego.
Podpułkownik Inczewski rozpoczął swoją służbę wojskową w 1992 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. gen. J. Bema w Toruniu na wydziale Artyleria lufowa. W 1996 roku został promowany na pierwszy stopień oficerski i w tym samym roku rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy plutonu w WSO w Toruniu, gdzie pełniąc różne funkcje służył do 2008 roku. We wrześniu 2008 roku objął stanowisko oficera w Sekcji Operacyjnej 2 Pułku Komunikacyjnego. Doświadczenie wojskowe zdobywał także w 2 Pułku Inżynieryjnym i Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, a od 2018 roku swoją służbę pełnił w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. 21 czerwca objął stanowisko Zastępcy Dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Jest absolwentem studiów z zakresu wychowania obronnego na Akademii Bydgoskiej oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Zasobami ludzkimi z elementem psychologii zarządzania.

Aneta Szczepaniak

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska