Zofia Pikus wieloletnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej nie żyje. W dniu 10 marca 1978 roku została powołana na tę funkcję i pełniła ją do grudnia 2019 roku. Była wielką animatorką kultury i czuła ją w swoim sercu.
Urodziła się w lutym 1955 roku w miejscowości o nazwie Rozbity Kamień należącej do gminy Bielany leżącej w odległości dziesięciu kilometrów od powiatu Sokołów Podlaski województwo mazowieckie. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Następnie pomaturalne dwuletnie Studium Kulturalno – Oświatowe w Ciechanowie.
Jej niezłomną pasją i wielkim zamiłowaniem był śpiew i taniec. Od najmłodszych lat lubiła śpiewać i tańczyć. Dlatego też już w szkole podstawowej należała do różnych grup wokalnych. Będąc w szkole średniej należała do szkolnego, jak też parafialnego młodzieżowego chóru w Węgrowie.
Z rozrzewnieniem wspominał ją emerytowany wieloletni proboszcz parafii pw. św. Piotra z Alkanty i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie ksiądz kanonik Zbigniew Latosi w rozmowie ze mną w roku 2017, kiedy miałam okazję być w tym mieście.

Bożenna Kacpura

Więcej w papierowym wydaniu CC