Senioralia, czyli wydarzenie skierowane do ciechanowskich seniorów, zaplanowane są 12 października o godz. 16.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8. Będzie to pierwsze w mieście takie przedsięwzięcie. Zaprezentują się lokalne kluby seniora, organizacje działające na rzecz osób starszych oraz Rada Seniorów. Zorganizowany zostanie punkt medyczny i diabetyczny, pojawią się stoiska i prowadzone będą warsztaty. Przewidziane są pokazy, występy i poczęstunek.

Wstęp na Senioralia jest wolny. Ciechanowie kluby seniora przybliżą swoją działalność i przedstawią dotychczas organizowane inicjatywy. Zaprezentują się także lokalne organizacje działające na rzecz osób starszych oraz zrzeszające je w swoich szeregach, jak również utworzona w 2016 roku Rada Seniorów. Będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Seniorzy zaprezentują też stoisko „Ogród Jesienią”, planowane są kiermasze i warsztaty, np. zdobienia przedmiotów techniką decoupage. W programie znalazły się pokazy taneczne i występy artystyczne. Wystąpi m. in. ciechanowski bard Wojciech Gęsicki. Ponadto będzie można liczyć na kawę i poczęstunek oraz zasięgnąć informacji dotyczących Ogólnopolskiej Karty Seniora, obowiązującej także w Ciechanowie, wydawanej w Urzędzie Miasta.
Organizatorami Senioraliów są: Ciechanowska Rada Seniorow oraz Fundacja edukacyjno-sportowa reGeneracja wraz ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

red.