Rozmowa z Beatą Czyżykowską  –  mistrzem fryzjerstwa i właścicielką Salonu Miss w Ciechanowie

Nadmierne wypadanie włosów jest przypadłością dotyczącą dużej części społeczeństwa.

– Zawsze był problem z wypadaniem włosów wśród Klientek, ale od 3 lat zauważyłam, że problem jest coraz większy. Zwróciłam uwagę na wzmożony problem ze skórą głowy dzięki moim Klientkom, które zgłaszały mi swoje problemy. Istotne jest,  że to co widzimy na twarzy i ciele po dodaniu informacji z wywiadów oraz wyników badań często ma  odzwierciedlenie  w stanie skóry głowy i włosów.

Jak zatem sobie z tym problemem radzić?

– W moim SALONIE już od 8 lat mam w ofercie  Zabieg  Usług Kosmetycznych z Dziedziny Trychologii, który wzmacnia mieszek włosowy, dzięki pobudzeniu krążenia krwi w skórze głowy. Zabieg przeznaczony jest  do skóry głowy z problemami, łupieżu, przetłuszczania.  Tu chciałam zwrócić szczególną uwagę na te dwa problemy, gdyż  właśnie one często przyczyniają się do wypadania włosów. Zaczopowane ujście mieszka włosowego powoduje, że dostęp tlenu do cebulki jest znikomy przez  to włos się  osłabia  i wypada.

 Jakie są inne przyczyny?

-Przyczyn jest wiele. COVID, anemia, zburzenia hormonalne – tarczyca, ukryte choroby, złe odżywianie, nadmierny stres, wypadanie polekowe, łojotok skóry głowy, łupież,   alergia skóry głowy, źle dobrane i stosowane kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów, skłonności genetyczne. Tu niestety możemy tylko spowolnić proces wypadania włosów.

Jak zatem zabrać się do kuracji i jak długo powinna ona trwać?

– Kurację  przeciw wypadaniu  włosów,  należy stosować nie krócej niż 3 miesiące. Proponujemy badanie skóry głowy dzięki temu możemy szybciej ocenić jaki jest problem, by  następnie  zastosować odpowiednie zabiegi. Bywają również przypadki gdy Klientkę kierujemy do lekarza. Najważniejsza jest realna ocena problemu . Nie należy panikować, ani samemu podejmować  próby leczenia. Od  tego są lekarze i trycho – fryzjerzy.

 A na jakie zabiegi mogą liczyć klientki w Pani Salonie?

-Nasz Salon ma w swojej ofercie zabiegi pobudzające krążenie krwi w skórze głowy. Tu najlepszy efekt jest widoczny po 3 zabiegu. Zabieg w połączeniu z  odpowiednio dobraną ampułką i  czystym tlenem daje natychmiastowe efekty . Co potwierdzają  nasze zadowolone klientki.

Każdy chce mieć piękne i zdrowe włosy. Jak je pielęgnować?

– Szampon zawsze dobieramy do skóry głowy, odżywkę do włosów.  Stylizacja jest drugą ważną czynnością, tu proponuję mleczka lub kremy do włosów. Stosujemy je  pozostawiając na włosach by chroniły je przed wysoką temperatura suszarki lub prostownicy, tylko wtedy nie będą się kruszyły i uda się je zapuścić.  Temat wypadania włosów jest bardzo obszerny,  dlatego ważna jest pielęgnacja, a także życie w pełnej homeostazie , czyli życie w równowadze .

Dziękujemy za rozmowę

 

www.czyzykowska.com.pl

 

fot. fb/Beata Czyżykowska

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska