Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie gościły w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opinogórze, gdzie w trakcie ferii zimowych prowadzone są zajęcia dla dzieci. Funkcjonariuszki przeprowadziły spotkanie profilaktyczne na temat m.in. bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie ferii, właściwego poruszania się po drodze. Opowiedziały również na czym polega praca policjanta.

Od kilku dni dzieci z naszego powiatu cieszą się beztroskim wypoczynkiem w trakcie ferii zimowych. Aby ten wypoczynek był bezpieczny ciechanowscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2023” prowadzą szereg spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

16 lutego br policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie spotkały się z dziećmi, które uczestniczą w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Opinogórze. Funkcjonariuszki mówiły o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Poruszyły zagadnienia kontaktów z obcymi osobami, omówiły tematy dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw na stoku i lodowisku. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się dzieci po drogach publicznych oraz przypomnienie o konieczności noszenia elementów odblaskowych znacznie poprawiających widoczność uczestników ruchu drogowego.

 

Policjantki opowiedziały dzieciakom o swojej pracy. Dużą frajdą okazało się pobieranie odcisków palców. Trwały też poszukiwania złodzieja słodyczy, który szybko został odnaleziony dzięki pozostawionym odciskom.

Na zakończenie spotkania policjantki wręczyły dzieciom odblaskowe opaski, a także krzyżówkę, którą oczywiście trzeba było rozwiązać.

 

 

źródło: KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska