Ruszają zapisy na cykl bezpłatnych szkoleń, z których skorzystać mogą rodzice, opiekunowie i dzieci. Zajęcia poprowadzą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To okazja by nauczyć się, jak właściwie opiekować się dzieckiem podczas pobytu nad wodą, bezpiecznie korzystać ze sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne), reagować w niebezpiecznych sytuacjach czy udzielać pierwszej pomocy. Trzeci raz realizację cyklu szkoleń wspiera finansowo miasto.

Między 14 a 18 sierpnia 2023 r. ratownicy WOPR poprowadzą cykl szkoleń dla mieszkańców, którzy chcą odpowiedzialnie opiekować się dziećmi podczas korzystania z atrakcji wodnych. Spotkania będą okazją dla dzieci by przećwiczyć swoje zachowanie w sytuacjach, które mogą wydarzyć się w czasie wakacyjnych obozów, plażowania czy korzystania z akwenów.

Szkolenia będą bezpłatne. Ratownicy przekażą wiedzę o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacjach oraz jak reagować w przypadku ich wystąpienia. Będzie można poznać nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkoleniowcy zaprezentują, co robić w przypadku przegrzania dziecka na plaży, udaru, jak postępować z osobą, która zachłysnęła się wodą.

Istotną częścią szkoleń będzie prezentacja właściwego korzystania ze sprzętów pływających. Rodzicie i dzieci nauczą się prawidłowo zakładać i zapinać kapok, bezpiecznego używania kajaków i rowerów wodnych. Wytłumaczą, gdzie najlepiej posadzić pociechę podczas rodzinnej wyprawy łodzią motorową czy jak zareagować w przypadku uderzenia wiosłem.

Pracownicy w ciechanowskiego WOPR, którzy będą prowadzić szkolenia na co dzień nadzorują miejskie kąpielisko i baseny, Prowadzący szkolenia ratownicy, poza wiedzą merytoryczną i praktyczną na temat udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania nad wodą, mają też uprawnienia pedagogiczne.

Zajęcia będą się odbywać na kąpielisku „Krubin”, krytej pływalni przy ul. 17 Stycznia i basenie przy ul. Kraszewskiego.

Spotkania edukacyjne z udziałem rodziców/opiekunów i ich pociech będą odbywać się w niedużych grupach od 14 do 18 sierpnia. Każde z zajęć potrwa 2 godziny. Rodzice i opiekunowie zostaną przyporządkowani do grup zależności od wieku ich dzieci: od 0 do 1 roku, od 1 roku do 7 lat, od 7 do 15 lat.

Zapisy na tegoroczną edycję szkoleń ruszyły dziś (20 lipca) pod nr tel.: 515 967 238 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00). O przyjęciu na kurs zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Będzie to już trzecia edycja projektu „Bezpieczny rodzic i dziecko”, której realizację wspiera miasto. Zadanie zostało wybrane w ramach otwartego konkursu ofert ratusza na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. W ubiegłym roku w zajęciach udział wzięło około 100 osób.

źródło:UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska