Ciechanowskie szkoły odwiedzili artyści hip-hopowi, tworzący skład RYMcerze. Bęsiu i DJ Yonas podzielili się swoim doświadczeniem życiowym z młodzieżą szkolną przestrzegając przed uzależnieniem. W spotkaniu uczestniczyli ciechanowscy policjanci, którzy przekazali informacje dotyczące aspektów prawnych i odpowiedzialności nieletnich.

RYMcerze są twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Ambasadorami projektu są znane osoby ze świata kultury i sportu m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny.
Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne których hasłem przewodnim było „ Nie zmarnuj swojego życia”. Podczas spotkania zachęcali uczniów do wiary w siebie i swoje możliwości, pokazywali pozytywne postawy, dawali inspirację do działania.
Spotkania z raperami zorganizowało Biuro Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miasta Ciechanów.
W spotkaniu wzięli udział ciechanowscy policjanci, którzy uświadamiali młodych ludzi o ich odpowiedzialności prawnej. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, kontakt z substancjami zakazanymi wiąże się z czynami karalnymi oraz zachowaniami demoralizującymi. Dlatego świadomość w tym zakresie jest bardzo ważna.

 

 

 

 

Źródło: KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska