W środę, 18 sierpnia  na stronie  Rządowego Centrum Legislacji opublikowano  projekt rozporządzenia dotyczący przyszłorocznego egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnego. Termin przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty 2022 ma zostać przesunięty o miesiąc i bez czwartego, obowiązkowego przedmiotu do wyboru.  Natomiast matura  2022  ma zostać przeprowadzona tylko w części pisemnej.  Co ważne absolwenci szkół ponadpodstawowych będą mieli obowiązek przystąpienia do jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

 

W 2022 roku egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych bez czwartego, obowiązkowego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia. 

Ma on  zostać przeprowadzony w terminie głównym – w maju i w terminie dodatkowym – w czerwcu.

„Przesunięcie o około miesiąc terminu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty umożliwi uczniom szkoły podstawowej lepiej przygotować się do tego egzaminu” – podkreślono w uzasadnieniu do rozporządzenia.

Z kolei egzamin maturalny w 2022 roku, podobnie jak w 2021 roku, będzie przeprowadzany tylko w części pisemnej. Dla absolwentów przewiduje się natomiast obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

W nowelizowanym rozporządzeniu, w 2022 roku absolwent szkoły ponadpodstawoej zda maturę  i uzyska świadectwo dojrzałości, jeśli uzyska z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej co najmniej 30 procent punktów możliwych do uzyskania i ponadto przystąpi do egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Obecnie projekt czeka na podpis ministra. 

red/

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
reklama_internet_web
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie