W  Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Młodzi kierowcy musieli wykazać się, nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także ich praktycznym zastosowaniem na drodze. Egzamin odbył się pod czujnym okiem ciechanowskich policjantów.

6 czerwca  policjanci z ciechanowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po wcześniejszym uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów z egzaminu teoretycznego przyszedł czas na egzamin praktyczny. Młodzi rowerzyści musieli wykazać się umiejętnościami bezpiecznej jazdy na rowerze na przygotowanym torze.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z dzielnicową sierż. szt. Martą Podlecką egzaminowali najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Udzielali im także porad dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem i właściwego przygotowania do jazdy. Policjanci, rozmawiając z uczniami, prosili ich, by przestrzegali przepisów, ale też zwracali uwagę na prawidłowe wyposażenie rowerów, jazdę w kaskach ochronnych i elementach odblaskowych, które zdecydowanie zwiększą ich bezpieczeństwo. Policjanci muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników w ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uprawnionym do wydania karty rowerowej jest dyrektor szkoły.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska