5 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa w Ojrzeniu oficjalnie otrzymała imię Polskich Medalistów Olimpijskich oraz sztandar. Jest to jedna szkoła w kraju, która za patronów otrzymała Polskich Medalistów Olimpijskich. Nadanie imienia odbyło się za zgodą Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Ta wyjątkowa i podniosła uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru reprezentującego to stowarzyszenie. Patronów szkoły reprezentowali: p. Szymon Kołecki (sztangista, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r.) oraz Przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego: p. Katarzyna Deberny – żeglarka, olimpijka z Pekinu, Dyrektor Działu Kultury i Edukacji PKOl oraz p. Dariusz Goździak – pięcioboista, złoty medalista olimpijski z Barcelony.


Uczestników spotkania zapoznano z zarysem historii placówki oraz odczytano uzasadnienie wyboru Patrona szkoły.
Centralnym punktem uroczystości było nadanie imienia szkole i przekazanie jej sztandaru, który chwilę wcześniej został poświęcony prze ks. Józefa Deptułę – proboszcza parafii w Kraszewie. Sztandar został przekazany pani Dyrektor w asyście przedstawicieli Rady Rodziców, którzy wystąpili w imieniu Fundatora – Gminy Ojrzeń. Następnie, ze słowami uroczystej przysięgi, sztandar został przejęty przez szkolny poczet sztandarowy, a przedstawiciele uczniów uroczyście ślubowali.


W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Duże wrażenie na widzach zrobiły pokazy choreografii opartej na motywach symboli olimpijskich.
Szczególnie wzruszający był moment prezentacji sztafety olimpijskiej składającej się z przedstawicieli narodów świata oraz zapalenia przez p. S. Kołeckiego i p. Dyrektor symbolicznego znicza olimpijskiego. Całość spleciona została prezentacją przybliżającą publiczności historię Igrzysk, ciekawostki z nimi związane i znaczenie symboli olimpijskich.

 

źródło: Szkoła Podstawowa w Ojrzeniu 

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska