Kadeci klas pierwszych szkół mundurowych PUL w Ciechanowie, Płocku i Kutnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandary szkół.
Uroczystość odbyła się, 15 października na Pl. Jana Pawła II w Ciechanowie. Wydarzenie rozpoczęło się od wciągnięcia flagi państwowej i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie dyrektor Paweł Kaczyński przybliżył działalność placówek PUL oraz zwrócił się do uczniów klas pierwszych.
– Kadeci klas pierwszych. Dzisiejsze ślubowanie to dla was bardzo ważne święto. Jesteście po dwudniowym, weekendowym zgrupowaniu integracyjnym, gdzie po raz pierwszy założyliście mundur i przygotowywaliście się do dzisiejszej uroczystości. Możecie być z siebie dumni, że daliście radę, przezwyciężając swoje słabości i skończyliście szkolenie. To jest dopiero początek waszej przygody z mundurem w naszych szkołach – mówił Prezes Stowarzyszenia PUL dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Płocku i Ciechanowie Paweł Kaczyński.

„Jednoczyć wysiłki dla dobra szkoły, miasta i regionu. Pracować dla chwały i szczęśliwej przyszłości Polski – mojej Ojczyzny. Ślubujemy! Tak nam dopomóż Bóg” – takie właśnie słowa uczniowskiej Roty wypowiedziały chórem dziewczęta i chłopcy z pierwszych klas liceów mundurowych, prowadzonych przez Stowarzyszenia Płockiego Uniwersytetu Ludowego. Byli to uczniowie i kadeci: I LO PUL im. 4. Pułku Strzelców Konnych w Płocku, I LO PUL im. 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie oraz I LO PUL im. 11. Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie.

Uroczystość ślubowania zakończyła defilada przy dźwiękach „Warszawianki”, a następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli spektakularne pokazy wyszkolenia sportowo-obronnego, które przygotowali starsi uczniowie.

Na zakończenie gospodarze uroczystości zaprosili wszystkich uczestników spotkania na wojskową grochówką.
Wydarzeniu towarzyszyły stoiska promocyjne służb mundurowych oraz ze sprzętem wojskowym.

Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska