W ostatnim dniu lutego do Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu zawitało Mobilne „Laboratorium Przyszłości” . Akcja ta ma na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” oraz wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami .


– Zajęcia warsztatowe prowadzone były równolegle przez dwóch edukatorów. Jeden blok szkoleniowy obejmował dwa ćwiczenia – każde prowadzone w ramach jednej godziny lekcyjnej. Tego dnia nasi uczniowie zaznajomili się z dwoma urządzeniami: drukarką 3D oraz programem do rozpoznawania gestów. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczniowie z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Bardzo cieszył ich finalny moment ćwiczeń z drukarką 3D, gdy mogli wziąć do ręki produkt, wydrukowany podczas zajęć według ich wskazówek – podsumowuje niecodzienne zajęcia Szkoła Podstawowa w Ojrzeniu.


Wraz z edukatorami „Laboratorium Przyszłości” placówkę odwiedziła również Poseł na Sejm RP Anna Cicholska oraz Wójt Gminy Ojrzeń Zdzisław Mierzejewski, który bardzo cieszy się, ze taki program powstał, gdyż samorząd nie zawsze może sobie pozwolić na zakup wszystkich pomocy naukowych.

Jak podkreśla Poseł Anna Cicholska to są najnowocześniejsze formy przekazywania wiedzy. W sposób bardzo ciekawy można przedstawić elementy wiedzy z różnych przedmiotów.

Warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa w Ojrzeniu otrzymała 60 tys. zł. rządowego wsparcia i przeznaczyła je m.in. na zakup drukarki 3D, gier edukacyjnych czy sprzętu technicznego.

Red.
Fot. SP Ojrzeń

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska