22 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 10. im Janusza Korczaka odbyły się Obrady Dziecięcego Sejmu. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości przedszkola. Na jeden dzień przedszkole i przedszkolaki zamieniają się w sejm, posłów i posłanki. A to wszystko po to, aby przypomnieć wszystkim, że dzieci- małe i duże też mają swoje prawa. Idąc za myślą Janusza Korczaka wdrażamy w swojej pracy jego idee i pedagogikę stawiającą dziecko w centrum zainteresowania.


Obradom sejmu przysłuchiwali się zaproszeni goście. Obrady Sejmu zaczęły się od odśpiewania hymnu przedszkola i przedstawienia scenki z bajki „Kopciuszek”.

W obronie Kopciuszka, który był źle traktowany przez macochę i swoje siostry stanął Król Maciuś I. To on w imię przestrzegania prawa i sprawiedliwości zaprotestował i nakazał siostrom zmienić swoje zachowanie, ponieważ wszyscy mają równe prawa, które zostały zapisane w Konwencji Praw Dziecka. Król Maciuś zamienił przedszkole w Królestwo Dzieci, w którym władzę będą pełnić przedstawiciele każdej grupy przedszkolnej jako księżniczki i książęta.

Będą oni stać na straży praw dzieci i dbać o to, aby były przestrzegane w przedszkolu. Następnie dzieci- posłowie przypomnieli wszystkim podstawowe prawa, które zostały spisane w uchwale nr 8 z dn. 22.11.2022r. „Prawa dziecka„


Po zgodnym przegłosowaniu i zatwierdzeniu punktów ustawy, dzieci przekazały jej treść na ręce pani dyrektor Bożeny Wernik i zaproszonych gości do zapoznania i stosowania. Na tym obrady sejmu zostały zakończone, a dzieci skorzystały z najważniejszego swojego prawa- “Prawa do zabawy”.

 

Źródło:MP 10

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska