Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy – to tylko niektóre tematy zajęć, które przeprowadzili policjanci z ciechanowskiej komendy w Przedszkolu Niepublicznym ,,Smerfolandia” w Glinojecku.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne. Tak było też w minioną środę, kiedy to policjanci z ciechanowskiej komendy odwiedzili Przedszkole Niepubliczne ,,Smerfolandia” w Glinojecku.

Przeprowadzone spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym o podstawowych zasadach ich bezpieczeństwa podczas przebywania w domu, na podwórku oraz podczas poruszania się po drogach publicznych pieszo, rowerem, a także podróżowania samochodem. Policjanci przekazywali dzieciom jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się po drodze, aby unikać na niej zagrożeń oraz na co zwrócić uwagę, aby nie ulec wypadkowi. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom również o tym, że nosząc na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczni na drodze przez kierujących pojazdami.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Dzieci usłyszały o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Największe zainteresowanie i radość wzbudził radiowóz, możliwość obejrzenia pojazdu od środka i włączenie sygnałów jak do pościgu.

Z pewnością dzięki takim spotkaniom żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska