W tym roku o przyjęcie do liceów, techników i szkół branżowych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum. Już teraz rodzice zastanawiają się jak szkoły poradzą sobie z przyjęciem podwójnego rocznika do klas pierwszych.
W wielu mediach ogólnopolskich ten problem jest szeroko komentowany, a absolwenci żyją w stresie, który nie tylko powoduje obawa o możliwości nie dostania się do wymarzonej szkoły ale i wizja egzaminu końcowego od którego będzie również uzależnione przyjęcie.
Uczniowie, którzy w czerwcu 2019 r. ukończą naukę w szkole podstawowej, mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci gimnazjum będą ubiegać się o przyjęcie do 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia.
A jak sytuacja wygląda w powiecie ciechanowskim?
Jak poinformowała Anna Bartołd ze Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, w dniu 25 stycznia b.r. odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Ciechanowskich.

Mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC, 27 lutego br.