Uczestnicy Obozu Naukowego odwiedzili 1 Pomorską Brygadę Logistyczną w Bydgoszczy. To już kolejny raz kiedy mamy przyjemność gościć studentów z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im.Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, płk Witold Bartoszek powitał studentów w Sali Tradycji. Tam mieli okazję zapoznać się z bogatą historią i tradycjami oraz zobaczyć jak jednostka rozwijała się na przestrzeni lat.

Następnie żołnierze przedstawili studentom strukturę organizacyjną oraz zadania realizowane przez logistyków Wojska Polskiego. Kulminacyjnym punktem wizyty była prezentacja sprzętu wojskowego i wyposażenia. Dla żołnierzy organizujących pokaz było istotnym, aby studenci uczelni państwowej zrozumieli jak istotne jest nasze miejsce i znaczenie w strukturze wojskowej. Podczas wizyty studenci byli bardzo aktywni oraz żywo zainteresowani.


– Wizyta w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy była bardzo ciekawym doświadczeniem dla mnie jako studentki logistyki. Poznałam historię jednostki, dowiedziałam się bardzo ciekawych informacji o działalności oraz zadaniach Wojska Polskiego. Sprzęt ciężki, umundurowanie, broń oraz ekwipunek żołnierzy zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Żołnierze w bardzo interesujący sposób opowiadali o swojej służbie i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania – tak relacjonuje wizytę w 1BLog Natalia Hajn, jedna ze studentek Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościskiego w Ciechaowie

Mieliśmy okazję podzielić się naszą pasją i przemyśleniami z młodymi ludźmi, którzy mają aspiracje związane z logistyką i bezpieczeństwem wewnętrznym oraz zarządzaniem kryzysowym oraz transportem drogowym.

– Cieszymy się, że możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem. Wierzymy, że takie spotkania inspirują i motywują do rozważenia kariery w wojsku, a także pozwalają lepiej zrozumieć naszą misję i wartości, którymi się kierujemy – powiedział Dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej

Kto wie, być może wizyta wśród logistyków Brygady skłoni Ich do tego, aby już teraz zastanowić się nad przyszłymi wyborami zawodowymi? Być może to przyszli żołnierze, logistycy Wojska Polskiego. Tego Im życzymy!

 

Tekst: por. Marzena Rozenkiewicz
Zdjęcia: st. szer. spec. Damian Kalinowski

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska